Wibi Soerjadi Klassiek, Nederland

Wibi Soerjadi werd geboren in Leiden Nederland in 1970.

 

Op de leeftijd van elf jaar gaf hij zijn eerste publieke uitvoering. Hij studeerde met piano pedagoog Bob Brouwer en Professor Jan Wijn.

 

Op 20 jaar was hij de jongste afgestudeerde piano student. Hij behaalde zijn master als een performer op het Conservatorium van Amsterdam. Hij voltooide zijn studie voor op schema, verdiende de hoogste mogelijke resultaten en werd erkend als genie bij zijn afstuderen.

Al op vijftienjarige leeftijd won hij de eerste prijs op het Prinses Christina Concours in Den Haag. Later ging hij naar het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam, waar hij na drie jaar studie bij Jan Wijn vervroegd eindexamen deed als uitvoerend musicus. Hierbij behaalde hij het hoogst haalbare cijfer. Zijn toenmalige vriendin Marion Klijnsmit, met wie hij sinds zijn negentiende samenwoonde, werd zijn manager.


 In 1992 speelde Soerjadi op Koninginnedag voor koningin Beatrix en prins Claus de door hem zelf gecomponeerde Koninginnedagparafrase.

 

Vanaf 1993 geeft hij ieder jaar een, vanaf het begin uitverkocht, kerstrecital in het Concertgebouw te Amsterdam.

 

Op 22 november 1996 trad hij op in de beroemde, grote zaal van Carnegie Hall in New York City.

 

In augustus 2002 verhuisde Soerjadi naar het landgoed Wulperhorst in Zeist, waar hij in zijn eigen concertzaal (meestal de Salon) concerten geeft en een pianoacademie wil starten.

 

In 2011 vierde hij zijn dertigjarig jubileum. Ter gelegenheid hiervan trad hij op 27 januari 2011 voor de tweede maal op in de Carnegie Hall te New York. Hij speelde een negendelig liefdesverhaal (Amor & Psyche) dat hij tijdens zijn doofheid had gecomponeerd.

Alles van Wibi Soerjadi

Wibi Soerjadi

Wibi Soerjadi

The Grand

CD | 2014
Leverbaar

Bestel € 20,00

Nieuws

Stef Bos te zien en te horen

vrijdag, 18 april 2025

Te zien: 5 mei 2025 vanaf 20u30 op NPO1 tijdens het bevrijdingsfeest aan de Amstel. Te horen: 18-5-2025 19-20u VRT Radio1 co-presentatie Classics 1000 03-5-2025 11-13u NPO Radio1 Taalstaat, Frits Spits 5/8-05-2025 NPO Radio 5 iedere dag bij Bert OP5 18-05-2025 11-13u VRT Radio1 itv en podca... Lees meer

BOS 13 april 2024 bij Weekwatchers, VRT2 8-10u

donderdag, 4 april 2024

Op zaterdag 6 en 13 april zet kunstenhuis Z33 in Hasselt de deuren open voor Ruben Van Gucht en zijn Weekwatchersgezelschap. Van daaruit overloopt hij tussen 8 en 10 de grote en kleine actualiteit van de week: welk nieuwsfeit(je) is de gast opgevallen of heeft die persoon verbaasd, ontroerd of wakke... Lees meer

Eenmalig laatste BITTERLIEF concert

dinsdag, 26 september 2023

Op 20 december 2023 nog eenmaal een BITTERLIEF concert met Tom Vanstiphout – gitaren, Marc Bonne – drums, Bart Van Caenegem – toetsen, Evert Verhees – bas. Het zal weer een wonderlijke avond worden met de muzikanten waarmee de cd BITTERLIEF is opgenomen. In het Kursaal &ndash... Lees meer
meer nieuws